MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 0:1 (0:1)

Pov. Bystrica: M. Teplan – Matejčík (85. Kucharčík), Mihálek, Pagáč, Václav, Boris, Zemko (85. Čongrády), Vaculík (64. Kováč), L. Slávik, Praženka, Saulo (54. Gerebenits).

MFK Tatran: Vajs – Štrba, Klimek, Gerát (85. Capko), Bartoš (85. Voško), Diviš, Laura, J. Teplan, Macejko (64. Jendrišek), Trabalík (71. Staš), Iseni.

ŽK: tréner Jakuš, Mihálek, Zemko – Trabalík, Laura, Vajs.

Rozhodoval: Ruc.

Divákov: 510.

Úvod patril domácim, v 6. min Boris v páde poslal Mihálekov center nad a o minútu Praženkovu tvrdú strelu po samostatnej akcii chytil Vajs. V 15.min poslal dlhú prihrávku Gerát na Lauru a ten  bez prípravy takmer od rohovej zástavky nacentroval loptu do pokutového územia , kde najlepšie zareagoval  nabiehajúci Macejko  a trafil presne k žrdi – 0:1. Potom Vajs s námahou vyrazil bombu L. Slávika na roh. Naši hráči  hrali pokojne a organizovane v defenzíve a kontrolovali vedenia.

V 52. min sa dostal do šance po samostatnej akcii Praženka, no obranca jeho strelu zblokovala. O jedenásť minút po Trabalíkovom vysunutí M. Teplan zachraňoval pred Macejkom. Naše najväčsiu príležitosť v druhom polčase mal Trabalík, ale vychytal ho domáci brankár. Po nevydarenej malej domov Diviša v 75. min zachytil loptu Gerebenits, ktorý obišiel aj Vajsa, ktorý bol mimo šestnástky, no namiesto strely do odkrytej brány loptu stratil. V závere domáci otvorili obranu a nám sa vyskytli brejkové situácie , ale ani jednu sa nám nepodari využiť a pridať druhý gól. Domácich sme nepustili v závere do žiadnych príležitostí a tak si vezieme domov tri body.

Hodnotenie trénera Jána Haspru:  "Bol to veľmi náročný zápas a môžem povedať, že to bol jeden z najlepších súperov proti ktorému sme zatiaľ hrali. Do stretnutia sme nastúpili v mierne pozmenenej zostave, niekto nemohol pre karty a niektoré posty sme skúsili prestriedať. Prvý polčas to bolo také vyrovnané, dokonca by som bol povedal, že viac vzruchov pred bránou mal domáci súper. Ale zas naopak, do vedenia sme išli práve my, aj keď ako spomínam boli sme pod miernym tlakom domácich. Po polčase sa hra viac menej vyrovnala, ba v niektorých pasážach hry sme mali mierne navrch. Najmä v závere stretnutia sme mali gólové šance, ktoré sme mali jednoznačne premeniť. Napokon si po jedinom góle stretnutia odnášame, asi aj zaslúžené víťazstvo, čo nás samozrejme veľmi teší. Dúfam, že to chlapcov trošku nakopne aj do ďalších bojov."

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1653 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6602 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8523 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19791 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12116 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8712 01.11.2011 14:00