2.liga dorast – východ 13.kolo

U19 Partizán Bardejov BŠK - U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:3 (1:1)

Gól – Valient, Rybársky, Mojčák

Zostava – Kojš, Ambróz, Valient, Bohunčák (Kello), Šuna, Rybársky (Košč), Gongalshi (Vetrík), Baláž, Krajči, Fáber, Mojčák

Hodnotenie trénera Patrik Müller - Z Bardejova sme si po dobrom kolektívnom a taktickom výkone odviezli dôležité tri body. Úvod zápasu bol opatrný, domáci mali optickú prevahu a nám chýbalo vždy pár krokov k lepšiemu defenzívnemu riešeniu. V 28. minúte sa po jednej takejto situácii dostal k odrazenej lopte domáci hráč a otvoril skóre. Gól nás nezlomil, začo sme boli odmenení tri minúty pred koncom prvého polčasu, keď sa najlepšie zorientoval po rohu v šestnástke Valient a vyrovnal. Druhý polčas sme zlepšili pohyb, dôslednejšie pracovali v defenzíve a získavali viac kľúčových lôpt. V 56. minúte sa nám podarilo dostať prvýkrát do vedenia, keď sa individuálne presadil Mojčák. Po strelenom góle sme odohrali najhorší časový úsek, zbrklo sme sa zbavovali lopty a súpera pustili do tlaku, ktorý využil na krásny vyrovnávajúci gól z priameho kopu. Záver zápasu mohli rozhodnúť obaja súperi, nás podržal kľúčovými zákrokmi brankár Kojš a naopak po rýchlom útoku traja proti jednému zakončil nekompromisne Rybársky a stanovil na konečných 2:3. Výborný tímový výkon nám zabezpečil výhru, od ktorej sa musíme odraziť do posledných dvoch kôl.

U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U17 MŠK Tesla Stropkov 1:1 (1:0)

Gól - Žuffa

Zostava – Zajac, Mišík, Húlek, Veselovský, Kúkoľ, Zuštiak, Kokavec (Lauček), Baláž (Krajčuška), Žuffa, Mrázik (Danaj), Kendera (Válek)

Hodnotenie trénera Marián Čavrnoch - Čakal nás zápas proti tabuľkovému susedovi. Od prvých minút sa domáci prezentovali nakopávanými loptami s ktorými sme si dokázali poradiť. Prvý polčas sme dobre kombinovali, mali sme hru mali pod kontrolou, ale v zakončení sme sa nedokázali presadiť. Druhý polčas sme pridali v aktivite, domácich doslova zavreli na ich polovici. Domácich vo viacerých situáciách podržal brankár. Nakoniec sa nám podarilo aspoň vyrovnať.

1.liga starší žiaci stred 11.kolo

U15 MŠK Novohrad Lučenec - U15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0)

Zostava – Kohár, Vetrík, Uličný, Bočkaj, Kováč, Moravčík (Kello), Kováč (Rumanský), Szucs, Mrlian, Ščamba, Slačka (Kloták)

Hodnotenie trénera Peter Hoferica – Od začiatku sme sa snažili držať loptu a hrať aktívne, bohužiaľ naša hra bola len po 16-ku súpera a tam nám chýbal pokoj, rozvaha, zakončenie na bránu a byť odvážnejší v hre 1na1.S jednou šancou nemôžme vyhrať zápas a súper nás potrestal za každé naše zaváhanie. Aby sme boli úspešnejší nielen herne, ale aj výsledkovo, musíme chcieť prekročiť svoj tieň a to sa nám zatiaľ nedarí.

U14 MŠK Novohrad Lučenec - U14 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:5 (0:1)

Góly – 2x Kuna, Kmeť, Gajan, Zemko Zostava: Tomčík, Briš, Šichta, Kuna, Zemko, Kopček, Berky (Medvecký), Jurík, Kmeť, Strcula (Kubo), Križka (Gajan)

Hodnotenie trénera Matúš Moravčík - Prvý polčas nastúpili chlapci až príliš sebavedomo a premotivovaní, čo spôsobovalo veľa strát lopty v situáciách 1 na 1, aj pri kolmých prihrávkach. Pri odrazených loptách nepredvídame smer lopty, na situáciu reagujeme až vtedy, keď už nastane, preto sme pri lopte a v súboji väčšinou až druhí za súperom. V 2.polčase sa po usmernení, prestriedaní a zmene niektorých postov veci zlepšili a dej sme ovládli, plus pridali pekné góly. V prípade kvalitnejšieho súpera by sme dnes mali ďaleko viac problémov. Dnes by som rád pochválil brankára Sama Zemka, ktorý odohral na poste defenzívneho stredopoliara zápas s veľkým prehľadom a taktiež Nikolasa Kunu, ktorý svojou dynamickou technikou ukázal ďalšie možnosti, ktoré ponúka.

1.liga mladší žiaci stred 11.kolo

U13 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U13 MŠK Novohrad Lučenec 7:1 (5:1)

Góly – 2x Callo, 2x Halahija, 2x Frigmanský, Sabaka

Zostava: Húska, Halahija, Vyskočani, Kuna, Frič, Jurčo, Piovarči, Sabaka, Callo, Frigmanský, Rusek, Gejdoš, Laco, Sedlák, Klopenko, Lehotský, Sobotka, Hreha, Václav

Hodnotenie trénera Peter Porubský - Dnes bol zámer, čo najrýchlejšie skórovať a samozrejme neinkasovať, aby sme nemuseli dobíjať bránu súpera. Zámer sme splnili, lenže namiesto toho, aby sme hrali v pohode a mali kľud na lopte v ďalšom priebehu zápasu, boli sme nervózni, robili sme veľa chýb, nedokázali sme si prihrať viac príhrávok po sebe a bolo tam veľké množstvo nepresností. Určite ako pozitívum hodnotím, že sme dnes dali sedem gólov a niektoré fázy hry boli dobré, ale musí ich byť v zápase viac. Samozrejme ako pozitívum hodnotím konštruktívnu rozohrávku a že chceme riešiť herné situácie futbalovo. Takže s výsledkom spokojnosť, ale herný výkon družstva musí byť lepší.

U12 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U12 MŠK Novohrad Lučenec 15:8 (8:4)

Zostava – Jurík, Mičuda, Lazoň, Teniak, Hofreiter, Dvorožňák, Pozor, Kohút, Brehuv, Vyšný, Mydliar, Petričko, Dudášik, Urban, Havryschuk, Ondo, Kenderová, Mrva, Križian

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1653 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6602 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8523 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19792 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12116 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8712 01.11.2011 14:00