MALŽENICE SME PORAZILI

MFK TATRAN Liptovský Mikuláš - OFK DYNAMO Malženice 4:2 /3:1/

Góly: Trbalík 5´,16´, Laura 38´, Appiah 90´+  -  Rapavý 10´, Mazár 90´

MFK Tatran: Vajs – Diviš, Teplan, Štrba, Capko, Bielák, Staš, Bartoš /C/ 81´ (Voško), Jendrišek, Laura 77´(Appiah), Trabalík 88´(Mazanovský) Náhradníci: Húska, Lehotský, Appiah, Voško, Kuchárik, Mazanovský, Iseni, Macejko

Zápas 16. kola medzi tabuľkovými susedmi, našim domácim tímom a hosťami z Malženíc sme hneď od úvodu začali lepšie.  Bolo vidno, že v prvom polčase sme boli oveľa dravejší, získavali sme lopty, nechýbala nám bojovnosť a predovšetkým chuť skórovať. Prvú ľahučkú strelu na hosťujúceho brankára sme vyslali z kopačky Staša už v 1 min., ale prízemná strela  mu veľa problémom nenarobila. Už o chvíľku na to v 3 min. sme boli opäť pred bránou hostí, keď Diviš z našej polovice potiahol loptu až do súperovej šestnástky, ale ani strieľajúci Bartoš a následne dorážajúci Bielak nedokázali presne trafiť a loptu poslať na bránu. No o ďalšie dve minúty to už padlo. V 5min. ideme do vedenia. Tomáš Staš z vlastnej polovice kolmou prihrávkou vysunul rýchlonohého Trabalíka, ten sa dostal až za obranu hostí a sám pred brankárom sa už nemýlil 1:0. Hostia z Malženíc, aj keď sa pred nášho brankára dostávali len sporadicky, dokázali znížiť v 10 min., keď po nedorozumení Teplana s Vajsom sa lopta odrazila  k Rapavému a ten znižuje do prázdnej brány 1:1. Ale toto zaváhanie s našim tímom nezatriaslo a opäť ideme do vedenia v 16min., do ktorého nás posiela po chybe hosťujúceho stopéra bojovný Trabalík. Ten po získaní lopty v šestnástke prudkou strelou nedáva žiadnu šancu hosťujúcemu brankárovi 2:1. Tlak nášho tímu gradoval a v 35 min. sme mohli skóre navýšiť po rohovom kope, ale Bartoš  tečoval loptu, ktorá sa prekotúľala len popred bránkovú čiaru. To už ale neplatilo od 38 min., kedy ukázal svoje umenie skúsený Jendrišek. Excelentne obišiel ľavého obrancu a dobrým centrom našiel Lauru, ktorý presnou hlavičkou zvyšuje na 3:1. O slovo sa prihlásili aj hostia, keď zaujímavou kombináciou v 41 min., sa ocitli až pred našou bránou a nechali vyniknúť brankára Vajsa, ten vytiahol výborný zákrok a skóre sa tak v prvom dejstve nemenilo.

V druhom polčase sa toho až tak veľa neudialo. Pričom sme si kontrolovali hru a súpera sme do vážnejších šancí nepúšťali. O zmienku stojí veľká šanca, kde tomu chýbala väčšia razantnosť. V 72 min.sa ocitol v obrovskej šanci s chuťou hrajúci Trabalík, ktorý cítil šancu dať v tomto zápase hetrik. Jeho rýchlosť sa znovu ukázala, pričom sa sám dostal až pred súperovho brankára, ale  loptu dokázal na hranici bránkovej čiary zachytiť vracajúci sa stopér. Keď sa v závere stretnutia už zdalo, že skóre sa meniť nebude, prišli dva presné zásahy. Hostia udreli a znížili v 90 min. po rohovom kope a hlavičke Masára 3:2. Na druhej strane mohol okamžite ukľudniť, už v nadstavenom čase striedajúci Voško, ale osamotený pred brankárom súpera trafil tyč. Záverečné slovo patrilo v posledných sekundách rýchlonohému Appiahovi. Ten sa doslova pohral s hosťujúcou obranou a sám sa preštrikoval šestnástkou až pred brankára Vasiľa, kde  prudkou strelou zaklincoval na konečných 4:2. Toto, v rade, druhé dôležité víťazstvo pod taktovkou trénera Stanislava Vargu naznačuje, že náš tím znovu dostáva chuť hrať dobrý futbal, ktorý prináša body.

Veríme, že nám to zostane aj naďalej a poctivo sa pripravíme na posledný jesenný zápas proti ašpirantovi na postup Prešovu. Obrovské poďakovanie patrí aj všetkým fanúšikom, ktorí si našli cestu do Žiliny a prišli našich chlapcov povzbudiť, na čele s našim fanklubom, ĎAKUJEME.

Pohľad  trénera Stanislava Vargu: „Myslím si, že sme podali naozaj kvalitný výkon, aj keď po obrovskej chybe, alebo možno išlo skôr o nedorozumenie medzi hráčmi, sme inkasovali lacný gól na 1:1. No čo ma nesmierne potešilo je to, že mužstvo nedalo dolu hlavy, ale naopak dokázali sa stým vysporiadať tým najlepších spôsobom, gólovou odozvou už o niekoľko minút neskôr. Chalani si naďalej hrali svoju hru a v prvom polčase sme si vytvorili dvojgólové vedenie. Po prestávke, aj keď to nebolo najhoršie, tak sme už hrali takú hru, kde sme si viac menej kontrolovali zápas, aby sme zbytočne neriskovali a neprepadli. Z celkového hľadiska u mňa vládne spokojnosť, aj keď ten záver veru bol ešte zaujímavý. Hostia sa dotiahli na jeden gól, ale aj my sme následne udreli, za čo musím chlapcov pochváliť. Nebudem chváliť jednotlivcov, ale celý kolektív podal dobrý výkon. Treba uznať i kvalitu súpera a myslím si, že bol to zaujímavý zápas aj z pohľadu diváka. Dnes si toto víťazstvo užijeme, ale od zajtra sa už musíme sústrediť na ďalší, posledný náročný zápas jesennej časti.“

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1653 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6602 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8523 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19792 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12116 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8712 01.11.2011 14:00