VÝSLEDKY MLÁDEŽE

Prípravné zápasy

U17 MFK Banská Bystrica - U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1

Gól – Košč Zostava – Vetrík, Valient, Ambróz, Jarina, Soukup, Fáber, Gongalshi, Šuna, Rybársky, Jurčo, Mojčák Striedali – Košč

Hodnotenie trénera Patrik Müller - Prvý polčas bol z našej strany veľmi slabý. Domáci chlapci boli aktívnejší, dôraznejší a futbal im viac chutil. My sme hrali pomaly a ležérne, čo Dukla trestala, i keď nutno dodať, že po našich veľkých chybách. V 9. minúte faul Soukupa potrestal z priameho kopu peknou strelou domáci hráč. Veľkú šancu vyrovnať mal Fáber, ale tvrdou strelou mieril do žrďe. Naopak domáci v 30. minúte zvýšili na 2:0, chybu v rozohrávke potrestal pohodlne domáci hráč. Druhý polčas sme výrazne zvýšili aktivitu, ochotu behať bez lopty (do pressingu i ponuky hráča bez lopty) a zrýchlili hru prihrávkami. Odmenou bol pekný gól Košča po odrazenej lopte. Záver patril herne nám, závary v šestnástke súpera i strely spoza šestnástky neskončili gólom. V poslednej päť minútovke mali dve šance obe družstvá, domácich z brejkov raz vychytal Kojš a raz zastavil faulom náš obranca, na druhej strane priamy kop Gongalsheho skončil na spojnici a strela Mojčáka v nadstavenom čase na brvne. Z nášho pohľad poučný zápas dvoch tvári - pohodlný a komfortný prvý polčas vs. náročný a kvalitnejší druhý polčas.

U16 MFK Banská Bystrica - U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0

Zostava – Čurný, Danaj, Húlek, Kukoľ, Mišík, Veselovský, Freissl, Kováč A, Baláž, Válek, Žuffa Striedali – Teniak, Vetrík

U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U16 MFK Ružomberok 1:2

Gól – Mojčák Zostava – Čurný, Mišík, Kukoľ, Húlek, Danaj, Mrlian, Veselovský, Žuffa, Mojčák, Baláž, Válek Striedali, Uličný M, Freissl, Gažo

U15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U15 MFK Vranov nad Topľou 0:4

Zostava – Šuman, Bartek, Uličný, Slačka, Kloták, Kráľ, Mrlian, Hoferica, Bočkaj, Rumanský, Szucs Striedali – Moravčík, Pleva, Kmeť, Pleva, Kohár, Milan

U14 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U14 MFK Vranov nad Topľou 2:3

Góly – 2x Križka

Zostava: Zemko (Tomčík) - Briš (Gajan), Šichta, Blaščík, Berky - Jurík, Čurný, Mišík (Medvecký) - Kmeť, Kubo, Križka

Hodnotenie trénera Matúš Moravčík - Paradoxne, opäť napriek prehre prevláda spokojnosť s výkonom a celkovým prejavom. To, že sa objavuje stále dostatok nedostatkov a nesprávnych rozhodnutí v hre, je normálne. Hrať však proti Vranovu, je či už v príprave alebo na turnajoch, pre nás vždy zábava a výborný tréning. Agilný, dôrazný súper, technicky veľmi dobre vybavený a to nielen v driblingu a hre 1:1. Vždy a za každých okolností chce hrať futbal s loptou na kopačkách, neustále hľadá futbalové riešenia. V našej hre dnes bola možnosť vidieť častá zmena tempa hry, čo bolo zámerom. Keď bolo treba hru zrýchliť, hrali sme kolmo, keď loptu ukludniť, vedeli sme si situácie pripraviť. Sledovať chlapcov oboch mužstiev bola dnes radosť.

U13 MFK Vranov nad Topľou - U13 MFK Tatran liptovský Mikuláš 3:1

Gól - Vyskočáni

Zostava: Húska - Halahija - Kuna - Piovarči - Lehotský - Frigmanský - Sabaka - Sedlák - Hreha - Rusek - Gejdoš - Callo - Jurčo - Václav

Hodnotenie trénera Peter Porubský -Dnes sme odohrali dobrý zápas s kvalitným súperom s 1 ligy východ. Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Prvý polčas horšie, druhý polčas lepšie. Góly sme dostali po individuálnych chybách a tie málo, či sme mali mi sme nepremenili, takže výsledkovo to mohlo byť lepšie. Za najlepších hráčov dnes hodnotím Martina Sabaku a Mateja Vyskočániho. .

U12 MFK Vranov nad Topľou - U12 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 5:2

Góly – Dvorožňák, Hofreiter Zostava: Jurík, Uram - Kohút, Lazoň, Hofreiter, Dudášik, Urban, Brehuv, Mičuda, Vyšný, Kenderová, Dvorožňák, Petričko, Cholvadt

Hodnotenie trénera Peter Bartek - Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, i keď sme inkasovali ako prvý, dokázali sme priebeh otočiť. Dokázali sme si vypracovať výborné príležitosti, chýbala len efektivita v zakončení. Do druhého polčasu sme vstúpili zle, inkasovali rýchle góly. Domácich boli lepším tímom, mali hru pod kontrolou a zaslúžene vyhrali. V závere stretnutia sme môhli a mali využiť svoje príležitosti.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1653 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6601 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8521 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19790 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12115 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8712 01.11.2011 14:00