Prípravné zápasy

U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 2:3

Góly – Mojčák, Valient

Zostava - Kojš - Košč, Valient, Ambróz, Soukup, Fáber, Rybársky, Mojčák, Gongalshi, Jurčo, Piovarči (striedali: Šuna, Jarina, Hazucha)

Hodnotenie trénera Patrik Muller -Zápas proti družstvu dospelých nám ukázal problémy v osobných súbojoch a hlavne komunikácii, keďže viackrát nás súper ľahko prekonal v strednej zóne a dostával sa nám za chrbát. Prvý polčas sme dokázali dobre pracovať v defenzíve a vyšiel nám aj jeden rýchly útok, po dobrom preskočení Valienta išiel do úniku Mojčák a aj s pomocou obrancu otvoril skóre. Druhý polčas sme začali zle, hrubou chybou pri rozohrávke sme dali súperovi gólový darček a aj napriek tomu, že sme sa o päť minút Valientom po rohu Rybárskeho vrátili do vedenia, nedokázali sme zápas zavrieť a využiť niektoré dobré situácie v rýchlom útoku. Súper hral umne, sebavedomo a trpezlivo, čo sa mu vyplatilo v posledných piatich minútach dvomi gólmi.

U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U19 MŠK Fomat Martin 0:2

Zostava – Kojš, Jarina, Valinet, Ambróz, Soukup, Fáber, Šuna, Gongalshi, Jurčo, Košč, Piovarči ( Baláž )

Hodnotenie trénra Patrik Muller - V krátkom slede ďalší zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý priniesol veľmi dobrý mládežnícky zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný, snažili sme sa o aktívny spôsob hry, čo sa nám aj darilo, no dobré náznaky príležitostí sme nedotiahli dokonca. Hostia svojou kvalitou a agresivitou nám robili problémy a tak to bol boj o každý centimeter ihriska. Prvý gól padol v 32. minúte, keď súper potrestal našu chybu v rozohrávke a tvrdou strelou prekonal Kojša. Napriek gólu sme ostali aktívni a dostávali sme sa k dobrým situáciam, bohužiaľ bez zakončenia. Druhý polčas súper zmenil postavenie pri zakladaní útoku a nám chýbala lepšia reakcia, hostia mali dva nebezpečné pokusy, s ktorými si poradil Kojš a to nás trošku pozdvihlo. Pri finálnej prihrávke nám vždy chýbal krok resp. lepšie rozhodnutie v danej situácii a pri dvoch strelách dvojice Baláž a Fáber zase presnosť. Nakoniec to potrestal súper štyri minúty pred koncom, keď nám nevyšiel pressing a po kolmej prihrávke dobre zakončil hráč hostí. K úspechu nám vždy chýba málo, jeden krok, práve ten čo vždy šetríme v tréningu!

U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U17 MŠK Fomat Martin 0:6

Zostava – Čurný, Lauček, Kúkoľ, Húlek, Danaj, Veselovský, Freissl, Žuffa, Válek, Gažo, Baláž Striedali – Mišík, Teniak, Krajčuška

Hodnotenie trénera Ivan Lišivka – Zápas proti Martinu nás vyzliekol do naha a ukázal hlavne charakter hráčov. Zápas sa bez disciplíny, bez nasadenia a zodpovednosti sa hrá veľmi ťažko.

U15 FK Poprad - U15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1

Gól – Pleva S.

Zostava – Šuman, Kovač, Slačka, Uličný, Kloták , Kráľ, Hoferica, Kováč, Moravčik, Mrlian, Szücs Striedali – Pleva, Pleva

U14 FK Poprad - U14 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1

Gól: Križka

Zostava: Zemko (Tomčík) - Briš, Medvecký, Blaščík, Berky - Kopček, Čurný, Šichta - Gajan, Kmeť, Križka

Hodnotenie trénera Matúš Moravčík - Zápas, ktorý sme mali zvládnu výsledkovo, ale najmä herne presvedčivejšie. Našej hre dnes chýbala myšlienka. Nenašiel sa nikto, kto by do ofenzívy priniesol nápad, kreativitu a kvalitu v zakončení. Neúspešné dobíjanie domácej brány bolo ovplyvnené nepresnosťami v herných kombináciách pred súperovým pokutovým územím a technickými nedostatkami. Až na inkasovaný gól strelou takmer z polovice ihriska, nás súper neohrozil. Našimi najlepšími hráčmi boli Blaščík, Čurný a Zemko, ktorí podali na svojich pozíciách presvedčivý výkon.

U13 MFK Tatran liptovský Mikuláš - U13 FK Poprad 0:0

Zostava: Húska, Halahija, Kuna, Frič, Piovarči, Lehotský, Sabaka, Frigmanský, Vyskočáni, Sedlák, Rusek, Gejdoš, Jurčo, Callo, Klopenko, Balluch, Václav.

Hodnotenie trénera Peter Porubský : Dnes vyrovnaný zápas, kde raz sme dominovali my, raz družstvo z Popradu. Vytvorili sme si viacero gólových príležitosti, ktoré sme však nepremenili, takže si myslím, že dnes by sme si zaslúžili zvíťaziť. Ako pozitívum hodnotím, zlepšený herný prejav družstva, aj keď stále je na čom pracovať. Celkový dnešný herný výkon družstva tiež hodnotím pozitívne, škoda až na nepremenené šance.

U12 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U12 FK Poprad 13:1

Góly - Dvorožňák 3, Dudášik 3, Pozor 2, Vyšný 2, Kenderová 2, Brehuv

Zostava: Jurík - Kohút, (Moravčík), Lazoň, Hofreiter, Hlavaj, Urban (Mrva), Vyšný, Dudášík (Mydliar), Kenderová (Mičuda), Pozor (Cholvadt), Dvorožňák (Brehuv)

Hodnotenie zápasu Peter Bartek : Počas celého zápasu sme jasne dominovali, diktovali tempo hry, vyhrávali osobné súboje a zaslúžene vyhrali. Pri porovnaní našich polčasov to bolo určite lepšie v prvom dejstve, nielen výsledkovo, hlavne herne. Po zmene strán sme riešili situácie veľakrát individuálne.

Turnaj U9 Liptovský Ján

U9 MFK Tatran Liptovský Mikuláš biely – U9 TJ Štart Liptovský Ján 1:2 po penaltách

U9 MFK Tatran Liptovský Mikuláš biely – U9 MFK Ružomberok 2:1

U9 MFK Tatran Liptovský Mikuláš biely – U9 OFK Partizánska Ľupča 4:0

U9 MFK Tatran Liptovský Mikuláš červený – U9 TJ Družstevnák Veterná Poruba 3:1

U9 MFK Tatran Liptovský Mikuláš červený – U9 MFK Ružomberok 3:1

U9 MFK Tatran Liptovský Mikuláš červený – U9 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 6:0

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1652 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6601 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8521 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19790 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12115 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8711 01.11.2011 14:00