Majstrovské zápasy

U19 ŠK Odeva Lipany - U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0)

Gól - Fáber

Zostava - Vetrík – Soukup, Valient, Ambróz (Bohunčák), Jarina, Fáber, Rybársky (Baláž), Mojčák, Gongalshi (Košč), Jurčo, Šuna

Hodnotenie trénera Patrik Müller – Po dvoch nešťastných prehrách sme šťastne zvíťazili. Prvý polčas sme sa snažili zatlačiť súpera, v úvode vyrazil krížnu strelu Mojčáka brankár domácich a ďalšie šance prichádzali len sporadicky, keďže hra mala veľa prerušení a nízke tempo. Pred polčasom sa nám podarilo viac zatlačiť domácich, ale paradoxne mohli ísť do vedenia domáci, ale Vetrík dobre zasiahol. Druhý polčas odštartoval ako skončil prvý, dve veľké šance mali domáci - jednu po prehratom ľahkom súboji Soukupa musel vyrážať Vetrík a potom práve náš brankár zle odvrátil centrovanú loptu a Ambróz musel vykopávať loptu z bránkovej čiary. Aktívny bol v našej ofenzíve Mojčák, jeho strela skončila v strede brány. Rozhodujúce momenty prišli v rozmedzí 70.-75. minúty, domáci hráč z jedenástich metrov zakončil dobre, ale nás podržal opäť Vetrík. Následne Mojčák dobre natiahol na stred a prudko vystrelil nad, Fáber mieril len do stredu a v 76. minúte práve Fáber rozhodol, Mojčákovu prihrávku poslal technickou strelou presne k žrdi. Záver sme zvládli, i keď v poslednej minúte po rýchlom rohu domácich sa lopta odrážala v našej šestnástke, no našťastie bez gólu v našej sieti. Chlapcom gratulujem k vydretej výhre a už teraz sa tešíme na lídra súťaže z Popradu!

U17 ŠK Odeva Lipany - U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:3 (0:1)

Góly – 2x Gažo, Válek

Zostava – Jančuška, Mišík, Krajčuška, Kúkoľ, Húlek, Veselovský, Žuffa, Gažo, Baláž K. (Válek), Mrázik (Danaj), Freissl (Teniak)

Hodnotenie trénera Peter Hoferica – Ak začnem výsledkom, tak som spokojný, získali sme zaslúžene 3 body. Herne sme boli lepší, aj keď kombinácie nám sťažoval nie príliš kvalitný povrch umelej trávy a naše technické nedostatky. Na takom povrchu sa naplno ukáže, ako sú hráči na tom technicky, čiže v tomto máme ešte veľké rezervy. Pochváliť môžem chlapcov za nasadenie, prístup (čo očakávame automaticky v každom zápase) a viacero dobre vyriešených situácii, aj keď bez gólu.

U15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U15 MŠK Námestovo 2:2 (1:1)

Góly – Szücs, Kováč A.

Zostava – Kohár, Kloták (Pleva), Vetrík, Kováč V. (pleva), Kováč A., Kráľ, Mrlian, Szücs (Minářik), Bartek (Moravčík), Ščamba (Hoferica), Bočkaj (Kello)

Hodnotenie trénera Peter Hoferica - Z pohľadu výsledku nie som spokojný. Nedokázali sme využiť hernú prevahu a vypracovať si viacej vyložených šancí. Bolo pre nás náročné aj bránenie fyzicky zdatného súpera a dovolili sme mu až príliš veľa zakončení. Z pohľadu hry, tam samozrejme bolo veľa vecí fajn, ale stále trpíme na tie isté chyby a nedôslednosť pri základných herných činnostiach. Musíme stále pracovať a chcieť sa zlepšovať v tréningu a získavať dobré návyky, ktoré nám neskôr pomôžu v zápasoch.

U14 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U14 MŠK Námestovo 6:1 (2:1)

Góly – 2x Kopček, Kmeť, Križka, Strcula, Jurík

Zostava - Zemko - Šichta, Blaščík, Kuna (Berky), Kubo - Jurík, Čurný, Mišík (Medvecký) - Kmeť, Križka (Strcula), Kopček

Hodnotenie trénera Matúš Moravčík - Dnes sme sa vytrápili hlavne v prvom polčase. Agilný súper šiel do vedenia, keďže sme neboli dostatočne dobrí v udržaní lopty na vlastnej polovici ihriska. Boli sme nútení hrať s rýchlejším prechodom do útoku prostredníctvom ťahových rýchlostných útočníkov Kopčeka, Križku a Kmeťa. Po vyrovnávajúcom góle z penalty sme sa však osmelili a začala sa nám dariť viac aj medzihra. Druhý polčas už bol jasne v našej réžii. Som rád, že sa chlapci naučili pri nepriaznivom stave nepanikáriť, ostali kludní a pozitívni a veriť v obrat po zlepšenom výkone.

U13 MŠK Námestovo - U13 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0)

Zostava: Húska, Piovarči, Kuna, Frič, Gejdoš, Lehotský, Sabaka, Frigmanský, Jurčo, Rusek, Vyskočani, Balluch, Hreha, Sedlák, Callo, Sobotka, Václav

Hodnotenie trénera Peter Porubský - Dnes zápas dvoch vyrovnaných družstiev. Góly sme dostali v podstate z ničoho. Prvý z pokutového kopu po ruke v šestnástke, druhý náhodne po odrazenej lopte. Snaha bola hrať cez krídelné priestory, lenže súper buď zachytával naše prienikové prihrávky, alebo sme sa nevedeli presadiť 1:1, čím sme nevedeli dostať loptu do šestnástky súpera. Problém vidím aj v pomalom pretáčaní ťažiska hry. Dnes najlepšie výkony Jurčo a Frigmanský. Keďže bol súper efektívnejší, zaslúžene vyhral.

U12 MŠK Námestovo - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 7:9 (2:5)

Góly: Dudášik 2, Pozor, Cholvadt, Kenderová, Mičuda, Vyšný, Brehuv, Lazoň

Zostava - Jurík, Uram - Brehuv, Hlavaj, Havryschuk, Dudášik, Kenderová, Pozor, Cholvadt, Križian, Mičuda, Hofreiter, Lazoň, Vyšný, Petričko, Dvorožňák

Hodnotenie trénera Peter Bartek - Natrápili sme sa v koncovke, hra bola nesúrodá, boli sme ustráchaní, urobili sme nespočetné množstvo zbytočných chýb v rozohrávke, viazla kombinácia, nedokázali sme byť na ihrisku dominantní. Samotná hra trpela, bolo to len o individualitách, tie v mužstve máme, no musia sa pridať do tímu aj ďalší. Vo veľmi bojovnom zápase dnes berieme ako pozitívum len samotný výsledok.

Prípravné zápasy

U11 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U11 MFK Dukla Banská Bystrica 2:2

U11 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U11 MŚK Púchov 2:2

WU15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U15 ŠK Bobrovec 2:12 Góly – Kenderová, Lubelanová

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1399 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6414 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8312 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19502 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11808 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8506 01.11.2011 14:00