Majstrovské zápasy

U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U19 FK Poprad 1:2 (0:1)

Gól – Šuna z 11m

Zostava - Vetrík – Soukup, Valient, Baláž, Bohunčák, Fáber, Rybársky, Mojčák, Gongalshi, Jurčo, Šuna

Hodnotenie trénera Patrik Müller – Zápas proti lídrovi tabuľky priniesol nadpriemerný mládežnícky duel. Obe mužstvá hrali vo vysokom tempe a so snahou o futbalovosť, čo sa muselo divákom páčiť. My sme inkasovali nešťastne už v 7. minúte, keď sa po našom rohu dokázal súper dostať do rýchleho útoku a v trojici zakončili rýchlu akciu úvodným gólom. Prvý polčas nám viazol organizovaný zisk lopty na súperovej polovici a v ofenzíve sme sa príliš rýchlo a zbrklo zbavovali lopty. Napriek tomu sme súpera do šancí nepúšťali a naopak sme to boli my, ktorí začali lepšie druhý polčas, no strelu Šunu vyrazil brankár hostí. O minútu podobná situácia ako v úvode, rýchly útok hostí a nás podržal brankár Vetrík. Od tohto momentu sme prevzali opraty zápasu a odmenou nám bolo vyrovnanie, po faule na Rybárskeho sa presadil z penalty kapitán Šuna. Keď sme začali pomýšľať na víťazstvo, súper nás potrestal pekným priamym kopom a gólom na 1:2. Záver bol hektický, náš tlak veľké šance neprinášal, naopak v nadstavenom čase sa rútil súper na Vetríka, ten vytiahol skvelý zákrok a po odrazenej lopte sme do prečíslenia išli my, dvojica Jurčo a Šuna pekne za kombinovala a druhý menovaný z rohu päťky prestrelil. Remíza by bola odmenou za dobrý výkon, no odchádzame bez bodu. Verím, že k dobrým výkonom už pridáme aj sériu lepších výsledkov!

U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U17 FK Poprad 1:4 (0:2)

Góly – Mišík

Zostava – Čurný, Mišík, Krajčuška, Kúkoľ, Veselovský, Žuffa, Gažo, Válek (Lauček), Mrázik (Uličný), Freissl (Mrlian), Kokavec

Hodnotenie trénera Ivan Lišivka – V zápase proti Popradu sme inkasovali štyri lacné góly na ktoré sa súper natrápiť veľmi nemusel. V našej ofenzíve chýbala vyššia kvalita, presnosť, taktiež kvalitnejšie zakončenie.

U15 FK Železiarne Podbrezová - U15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Zostava – Kohár (Šuman), Slačka, Vetrík (Bartek) , Kováč A., Kráľ, Mrlian, Szücs (Minářik), Bočkaj , Moravčík (Kello) , Uličný, Ščamba (Kloták)

Hodnotenie trénera Peter Hoferica - Odohrali sme vyrovnaný zápas, proti dobrému súperovi, kde o zisku 3 bodov pre domácich rozhodla rýchla akcia v 80 min. S prístupom, aj s hrou som spokojný a musím chlapcov za veľa vecí pochváliť. Len takto odohrané zápasy nás môžu posúvať a motivovať všetkých ďalej sa zlepšovať.

U14 FK Železiarne Podbrezová - U14 MFK Tatran Liptovský Mikuláš 5:1 (2:1)

Gól - Strcula

Zostava: Zemko (Tomčík) - Gajan, Šichta, Kuna, Berky (Briš) - Jurík, Kubo, Mišík (Medvecký) - Kmeť, Križka, Kopček (Strcula)

Hodnotenie trénera Matúš Moravčík - Vstup do zápasu sme mali opäť veľmi slabý, nekoncentrovaný a domáci šli do vedenia 2:0 do 7.minúty. Chlapci mali veľký problém so súperovým rozostavením 3-5-2, v ktorom sa proti nášmu 4-3-3 vytvárali na ihrisku v každej situácii v obrannej fáze dvojičky 1 na 1 a tam nás súper vyzliekol donaha. Obranná štvorica sa nechávala priveľmi rozťahovať v šírke, navyše sme kopili priveľa chýb. Trpeli sme hlavne v obranných herných činnostiach predovšetkým z pohľadu individuálnej taktiky. Do šancí sme sa dostávali prioritne prechodom cez hrotového útočníka a rýchle úniky v krídelných priestoroch, no gólovo sme sa presadili len jediný krát.

U13 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MŠK Kysucké Nové Mesto 0:6 (0:2)

Zostava: Húska, Halahija, Piovarči, Vyskočáni, Gejdoš, Kuna, Balluch, Sabaka, Jurčo, Lehotský, Frigmanský, Rusek, Hreha, Callo, Sedlák, Václav

Hodnotenie trénera Peter Porubský - Dnes súper jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach. Najväčší problém nám robili ich dobre stavaní dvaja útočníci, ktorých sme jednoducho nedokázali ubrániť. My sme dnes pôsobili odovzdane, aj napriek tomu, že sme sme si veľa vecí v šatni vysvetlili a správne sa nabudili, tak všetko ostalo znova v šatni. Mrzí ma hlavne, že nevieme preniesť veci z tréningov do zápasov, ale to je všetko o hlavách chlapcov.

U12 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – U12 MŠK Kysucké Nové Mesto 9:3 (5:1)

Góly - Pozor 3, Vyšný 2, Dzuroška, Hofreiter, Dudášik, Kenderová

Zostava: Uram, Mičuda - Mydliar, Hlavaj, Havryschuk, Cholvadt, Dudášik, Kenderová, Pozor, Grebing, Križian, Teniak, Lazoň, Vyšný, Hofreiter, Dvorožňák, Dzuroška

Hodnotenie trénera Peter Bartek -Bojovalo sa o každú loptu, zápas bol poznačený množstvom tvrdých osobných súbojov. Chcelo to viac rýchlej výmeny lopty medzi hráčmi ako snaha o individuálne presadenie sa. Výsledok potešil, samotná hra menej. Potrebujeme preniesť veci z tréningového procesu do samotného zápasu. Prvé tri zápasy jarnej sezóny, 3 víťazstva, len tak ďalej...

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1399 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6414 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8312 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19502 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11808 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8506 01.11.2011 14:00