Tretia výhra v rade.Tentokrát sme zdolali SlovanB 3:1.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava B 3:1 /1:0/

Góly: Appiah 34´, Laura 73´ a 83´

MFK Tatran: 1 Húska /G/, 3 Štrba, 9 Voško, 24 Capko, 11 Staš (C) / 84´ Mraz/, 20 Appiah, 14 Diviš, 17 Trabalík, 22 Teplan, 28 Bielák /90´ Gerat/, 26 Laktionov /57´Laura/

Náhradníci: 8 Gerát, 19 Laura, 12 Mráz, 33 Lehotský, 72 Vajs /NG/, 6 Soukup, 18 Mazanovský

Zápas od prvých minút sme mali pevne v rukách a už v 4´sa skóre mohlo meniť. Loptu dostáva do šestnástky Appiah a prudkou strelou skúsil z uhla, brankár Trnovský vyráža len pred seba, kde najprv hlavou a v zapätí aj nepresnou strelou míňa bránu z výbornej pozície Laktionov. Muziku hry sme tvrdili až do 8minuty a hostí sme k ničomu nepustili. Avšak do tempa sa snažili dostať aj hostia. V 14´ minúte z hranice šestnástky Zuberu zaujímavou strelou vyskúšal pozornosť Húsku a ten loptu dobrým zákrokom kryl. Skóre sa nemenilo ani po dvoch dobrých gólových príležitostiach Laktionova v 18´a aj 19 minúte. Neustáli tlak a doliehanie na súpera našim chlapcom nechýbal a tak sa v 34´skóre konečne menilo. Diviš potiahol loptu popri čiare až na koniec ihriska odkiaľ ešte stihol presnou prízemnou prihrávkou nájsť Appiaha. Ten sa obtočil aj s loptou okolo vlastnej osi, oklamal dvoch brániacich hráčov belasých a prudkou strelou do šibenice posiela Tatran do vedenia 1:0. O pár minút neskôr bol v akcií znovu Appiah, ten sa v 41´ preštrikoval okolo obrany hostí, ale tesne pred bránou už len triafa bočnú sieť. V 43´udreli aj slovanisti, ale neskutočný zákrok zo svojho brankárskeho repertoáru vytiahol Húska a stále držal pozitívne skóre. A okamžite po tomto zákroku Húsku, sa na druhej strane ocitol pred brankárom hostí rýchlonohý Appiah, ktorý prešpurtoval celú obranu, ale vo finále, keď chcel obhodiť brankára Trnovského len o pár centimetrov minul bránu. Po 45´sme vyhrávali 1:0.

Začiatok druhého dejstva a obraz hry sa nejak nezmenil aj keď hostia začali byť o niečo aktívnejší, ako v prvej polovici. Viac vzruchu na ihrisku priniesol až v 60´ Appiah, ten dostal ďalekonosný nákop až z našej obrany dopredu a tam doslova vytancoval dvoch stopérov hostí, avšak v poslednej chvíli ho v pokutovom území odzbrojil až navrátilec Lichy. Aktivita hostí sa zvyšovala a pár krát našich chlapcov zatlačili v našom obrannom vale, ten ich nápor, ale obstal. A do útoku sa vybrali aj naši hráči, konkrétne v 73´, keď Staš nakopáva mäkučký center na hranicu šestnástky na Appiaha a ten hlavičkou posúva loptu Laurovi, ktorý si ešte stihol zaseknúť stopéra hostí a umne umiestnenou strelou loptu posiela ku vzdialenejšej žrdi 2:0. Eufóriu našich hráčov a asi miernu nesústredenosť po navýšení skóre, využili hostia z následného protiútoku a znižujú opäť na rozdiel len jedného gólu 2:1. Na našu radosť, však posledné slovo mali naši chlapci. Prichádza 83´ a vidíme gólový taneček už dvojgólového Lauru. Krídelník po tom, čo ho znovu krásnou prihrávkou do voľného priestoru našiel húževnatý Appiah, sa ocitol zoči-vočí brankárovi Trnovskému. Laura sa nemýlil /3:1/ a potvrdzuje naše, už v poradí tretie víťazstvo. Náš výkon, aj keď nám chýbal kapitán Bartoš, bol znovu kompaktný a veríme, že v nastolenom hernom trende budeme pokračovať aj ďalej.

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí našich chlapcov prišli do Žiliny povzbudiť aj osobne.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1399 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6414 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8312 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19502 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11808 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8506 01.11.2011 14:00