Majstrovské zápasy

U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U19 MFK Snina 2:2 (2:0)

Góly – Mojčák, Bohunčák

Zostava - Vetrík – Soukup (Ambróz), Jarina (Kojš), Valient, Baláž, Bohunčák, Rybársky (Žuffa), Mojčák, Gongalshi, Jurčo, Šuna

Hodnotenie trénera Patrik Müller - Zápas proti poslednej Snine skončil remízou 2:2 a po konečnom hvizde máme zmiešané pocity. V 13. minúte sme viedli už 2:0 po góloch Mojčáka a Bohunčáka a jasne sme dominovali, no v poslednej tretine ihriska sme okrem strely Jurča do brvna a zblokovanej strele Mojčáka veľa nevymysleli. Súper hral jednoducho a mal problém, keď sa nám darilo rýchlo a hlavne presne kombinovať. Druhý polčas sme hneď v úvode pocítili zmenu v hre súpera, najlepšieho hráča dal do útoku a čakal na naše chyby. Tie prichádzali, zbytočné ľahké straty a nedôslednosť v súboji a priestore pred obrannou formáciou. V 51. minúte súper znížil na 2:1, no obraz hry sa nemenil, hra pod kontrolou, ale bez upokojujúceho tretieho gólu. V 71. minúte nám bol vylúčený brankár Vetrík a aj v oslabení sme hrali dobre a vypracovali sme si jednu gólovú šancu, Mojčák ideálne vysunul Gongasleho, no ten trafil len do brankára. Keď sa zdalo, že zápas dohráme s loptou na nohe prišiel sled piatich chýb a súper vyrovnal na 2:2. Zápas, ktorý sa vyvíjal dobre a opäť sme ho nezvládli, ale len našou vlastnou nedôslednosťou!

U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U17 MFK Snina 10:1 (2:0)

Gól – 3x Gažo, 2x Baláž, Mrázik, Válek, Kokavec, Freissl, Bočkaj

Zostava – Čurný, Mrázik, Krajčuška (Lauček), Baláž, Kúkoľ, Veselovský, Kokavec, Gažo, Válek (Bočkaj), Mrlian (Freissl), Húlek

Hodnotenie trénera Peter Hoferica – Pre mňa zvláštny zápas, je ťažké niečo hodnotiť, keďže súper prišiel s 9. hráčmi, čo malo veľký vplyv na celkový priebeh. Išlo iba o to, aby si chlapci udržali koncentráciu a nepodceňovali situácie na ihrisku. Samozrejme, nie vždy to tak bolo, hlavne v 1.polčase, pri vytváraní a premieňaní príležitosti. V 2.polčase sa to zlepšilo, čoho výsledkom je aj vysoké skóre. K víťazstvu chlapcom gratulujem.

U15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U15 FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 3:1 (2:1)

Góly – 2x Vetrík, Szücs

Zostava – Kohár (Šuman), Uličný, Slačka, Vetrík, Kováč A. (Hoferica) , Kráľ, Szücs (Pleva), Ščamba (Kováč V.), Moravčík , Bočkaj (Bartek), Mrlian

Hodnotenie trénera Peter Hoferica - Chlapcom gratulujem k víťazstvu. Odohrali sme lepší zápas, napriek rýchlo inkasovanému gólu, už v 1.minúte, ich to nezlomilo a snažili sa hrať trpezlivo, vytvárať si príležitosti k zakončeniu a byť nebezpečný pre súpera. Víťazstvo je zaslúžené, som spokojný s prístupom, ale stále máme veľa vecí, ktoré musíme zlepšovať.

Góly - vlastný gól

Zostava - Tomčík (Zemko) - Briš (Gajan), Blaščík, Kuna (Šichta), Kubo - Jurík, Čurný, Mišík (Medvecký) - Kmeť, Križka, Kopček (Strcula)

Hodnotenie trénera Matúš Moravčík - Dnes sme nezvládli zápas hlavne výsledkovo. Spravili sme vzadu chyby, ktoré súper potrestal, na druhej strane, my sme si vypracovali minimum šancí na strelenie gólu, preto sme dnes nemohli byť úspešní. Prvý dojem bezprostredne po zápase je ten, že my sme hrali a súper dával góly. Po jeho úvodnom tlaku a našom inkasovanom góle sa stiahol, čo je fakt a my sme síce držali loptu a kombinovali, no prevažne len v stredovej zóne, maximálne po jeho pokutové územie, no bez vážnejšieho ohrozenia brány. Napriek tomu, že súper v druhom polčase vyvinul na našej polovici ihriska minimálnu aktivitu, dokázal streliť poisťovací gól a výsledok si postrážil.

U13 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U13 MFK Ružomberok 2:6 (0:4)

Góly – Frigmanský, Rusek

Zostava - Húska, Halahija, Vyskočáni, Kuna, Gejdoš, Piovarči, Jurčo, Frigmanský, Sobotka, Balluch, Sabaka, Sedlák, Hreha, Václav, Rusek

Hodnotenie trénera Peter Porubský - Prvých 15 minút zápasu sme opäť pôsobili ustráchane, bez sebavedomia, čo sebavedomí Ružomberčania využili strelením rýchlych dvoch gólov v podstate z ničoho. Kvalita súpera na všetkých postoch bola dnes rozhodujúca. Keď sa k tomu pridá fyzická sila a výška súperových hráčov, je to pre nás veľký problém. Snahu a bojovnosť však chlapcom uprieť nemôžem, lenže to na lepší výsledok nestačí. Druhý polčas bol z našej strany lepší. Začali sme hrať sebavedomejšie, mali sme viacej kľudu na lopte, zlepšili sme presnosť prihrávky a to sa prenieslo aj do dvoch strelených gólov do siete súpera. Škoda nepremeneného pokutového kopu, kde by sme sa dotiahli na rozdiel dvoch gólov a zápas mohol byť ešte do konca zaujímavejší.

U12 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U12 MFK Ružomberok 4:23 (2:11)

Góly – Dudášik, Pozor, Vyšný, Hofreiter

Zostava – Mičuda, Vyšný, Hofreiter, Lazoň, Dvorožňák, Petričko, Kenderová, Uram, Hlavaj, Pozor, Dudášik, Mrva, Urban, Mydliar, Teniak, Križan, Grebing, Havryschuk

WU15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - WU15 MFK Zvolen 2:2 (0:1)

Góly – Kenderová, Ľubelanová

Zostava - Zostava – Baďaňová, Boďová,Polomčáková, Cungu, Šlauková, Kenderová, Halahijová, Malíková, Fáberová, Šichotová, Kubátová, Vavrovičová

Hodnotenie trénera Martin Prieboj - Od úvodných minút sa hral rýchly a kombinačný futbal z obidvoch strán chvíľu sme dominovali my chvíľu súper čo nasvedčuje aj výsledku 2:2 dievčatá bojovali jedna za druhú od začiatku do konca. Tímový výkon, veľa súbojov, pekná hra.

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1399 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6416 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8312 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19504 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 11811 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8507 01.11.2011 14:00