Majstrovské zápasy

U19 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U19 Slavoj Trebišov 1:1 (1:1)

Gól – Šuna z 11m

Zostava – Vetrík, Soukup (Mišík), Bohunčák, Baláž (Jarina) Valient, Šuna, Gongalshi, Žuffa (Žuffa), Jurčo, Mojčák, Rybársky (Krajči)

Hodnotenie trénera Patrik Müller - Proti druhému Trebišovu sme odohrali dobrý zápas, výborný úvod sme pretavili bohužiaľ len do jedného streleného gólu, ktorý zaznamenal Šuna z pokutového kopu. Súperovi sme dovolili vyrovnať po zbytočnom faule v rohu šestnástky rovnako z pokutového kopu. Hneď vzápätí sme mali dve dobré situácie na strelenie gólu, no ostali nevyužité a tak sa hra aj priebeh vyrovnal. Hostia hrozili po rýchlych útokoch a štandartkách, ale v dvoch ťažkých situáciách nás podržal Vetrík. V posledných 30 minútach sme vystupňovali tempo a zatlačili súpera, ale náznaky šancí sa nám nepodarilo dotiahnuť do gólu. Herný prejav aj nasadenie do zápasu boli v poriadku, ku vytúženému víťazstvu nám chýbala väčšia kvalita v riešení herných situácií.

U17 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U17 Slavoj Trebišov 0:3 (0:2)

Zostava – Jančuška, Krajčuška, Vetrík, Kúkoľ (Húlek) , Kokavec, Veselovský, Mrázik, Lauček (Válek), Kováč, Baláž, Gažo

Hodnotenie trénera Ivan Lišivka – V zápase proti Trebišovu sme sa presadzovali ťažšie keďže súper hral kvalitne v obrane a prispôsobil tomu aj rozostavenie. Aj napriek prehustenej obrane a zálohy sme si dokázali vytvoriť gólové šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Aby sme boli v tomto zápase úspešnejší, chýbal na kvalitnejší a hlavne rýchlejší prechod do útoku po zisku lopty. Taktiež v postupnom útoku sme dokázali nájsť prienikové prihrávky medzi ich stredovou formáciou ale následná práca hráča bola spomalená a súper sa dokázal s formovať a prehustiť priestor. Dobrý zápas pre nás s pohľadu ako sa zlepšovať a na čom pracovať.

U15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U15 MŠK Novohrad Lučenec 1:1 (1:0)

Gól – Bočkaj

Zostava – Šuman – Hreblay (Kohár), Uličný, Slačka (Kováč A.), Vetrík, Mrlian, Kráľ, Szücs, Ščamba, Bočkaj, Hoferica (Kováč), Kloták (Bartek)

Hodnotenie trénera Peter Hoferica - Nie som spokojný. Odohrali sme slabší zápas, kde aj s prispením dobrého výkonu súpera, sme si vypracovali minimum príležitostí. Okrem dobrého pohybu, nám chýbali aj tie základné veci, ktoré od hráčov vyžadujeme, tzn. držanie lopty, dobrá práca s loptou a presnosť prihrávok. Chlapci si neverili, vo veľa situáciách bolo naše rozhodovanie zlé a ustráchané, takýmto spôsobom hry, bude pre nich ťažšie futbalovo rasť a samozrejme vyhrávať zápasy. Nerobíme z toho tragédiu, ale musíme pracovať ďalej a lepšie.

U14 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - U14 MŠK Novohrad Lučenec 5:0 (1:0)

Góly: Kmeť 3x, Jurík 2x

Zostava - Zemko (Tomčík) - Kubo, Blaščík, Kopček, Berky (Medvecký) - Jurík, Čurný (Briš), Mišík (Šichta) - Kmeť, Križka (Strcula), Gajan (Kuna)

Hodnotenie trénera Matúš Moravčík - Nerád používam výraz "festival nepremenených šancí", ale dnešný zápas to dokonale vystihuje. Hlavne v prvom polčase sme boli neefektívni v zakončení, keď do 20.minúte malo byť 8:0. V tomto zápase sme mali vopred plánované poskytnúť maximálny herný čas pre všetkých hráčov, s čím boli hráči stotožnení, takže cez polčas došlo k frontálnemu striedaniu. Našej hre to neuškodilo, práve naopak. Chlapcom gratulujem, dnes ich to bavilo, predviedli dnes množstvo pekný akcií. Špeciálne pochválim Jakuba Kopčeka, ktorý po dlhej dobe predviedol výkon, aký sa od neho očakáva. Bol jedným z našich najlepších hráčov a na novej pozícii nám urobil radosť.

WU15 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - WU15 FK Dubnica nad Váhom 1:5 (0:3)

Góly – Kubatová

Zostava – Baďaňová, Boďová,Polomčáková, Cungu, Šlauková, Kenderová, Fáberová, Šichtová, Kubátová, Vavrovičová

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Permanentky v predaji 1653 11.07.2022 10:00

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2022/2023!
Nový názov i formát súťaže 6601 26.07.2014 02:35:00

Nový názov i formát súťaže

Po letnej prestávke začína sezóna 2014/2015 aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Tá je po novom rozdelená na dve skupiny a s novým názvom - DOXXbet liga.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8521 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19790 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12115 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8711 01.11.2011 14:00